  • CW01031R60JE123
CW01031R60JE123
advertisement
Manufacturer No:
CW01031R60JE123
HK JDW NO:
873-CW01031R60JE123
Datasheet:
CW01031R60JE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 31.6Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW01031R60JE123
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Diameter
    9.52mm