  • RWR81N2R21FRRSL
RWR81N2R21FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81N2R21FRRSL
HK JDW NO:
873-RWR81N2R21FRRSL
Datasheet:
RWR81N2R21FRRSL
Description:
2.21Ohms, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81N2R21FRRSL
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.21Ohms
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm