  • RWM08261R00JA14E1
RWM08261R00JA14E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM08261R00JA14E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWM08261R00JA14E1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 1Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWM08261R00JA14E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    8W
  • Diameter
    7.4mm
  • Length
    24.7mm