  • RSMF1FBR120
RSMF1FBR120
advertisement
Manufacturer No:
RSMF1FBR120
HK JDW NO:
762-RSMF1FBR120
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF1FBR120
Description:
Axial, Through Hole 120mOhms, 1W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSMF1FBR120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RSMF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.354L 3.20mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120mOhms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    8.9916mm