  • RSF2WSJR-73-3R9
RSF2WSJR-73-3R9
advertisement
Manufacturer No:
RSF2WSJR-73-3R9
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RSF2WSJR-73-3R9
Datasheet:
RSF2WSJR-73-3R9
Description:
3.9Ohm, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF2WSJR-73-3R9
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSF
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W