  • RSCBJ2245R5G07014T
RSCBJ2245R5G07014T
advertisement
Manufacturer No:
RSCBJ2245R5G07014T
HK JDW NO:
269-RSCBJ2245R5G07014T
Description:
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
RSCBJ2245R5G07014T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 85°C
  • Series
    DBJ
  • Size / Dimension
    0.531" Dia (13.50mm)
  • Tolerance
    -20%, +80%
  • Voltage - Rated
    5.5 V
  • Capacitance
    220 mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)