  • RSCB11045R5G07014T
RSCB11045R5G07014T
advertisement
Manufacturer No:
RSCB11045R5G07014T
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-RSCB11045R5G07014T
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSCB11045R5G07014T
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Elna America
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
    DB
  • Size / Dimension
    0.531" Dia (13.50mm)
  • Tolerance
    -20%, +80%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5.5 V
  • Capacitance
    100 mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)