  • RR03J220RTB
RR03J220RTB
advertisement
Manufacturer No:
RR03J220RTB
HK JDW NO:
792-RR03J220RTB
Datasheet:
RR03J220RTB
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3458
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR03J220RTB
  • Diameter
    5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RR, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Voltage - Rated
    750V
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    30mm