  • RR01J3R3TB
RR01J3R3TB
advertisement
Manufacturer No:
RR01J3R3TB
HK JDW NO:
792-RR01J3R3TB
Datasheet:
RR01J3R3TB
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3406
Step5Bar-code shipping tag
RR01J3R3TB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.102Diax0.268L 2.60mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    2.6mm