  • RQ73C2B2K26BTD
RQ73C2B2K26BTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C2B2K26BTD
HK JDW NO:
792-RQ73C2B2K26BTD
Datasheet:
RQ73C2B2K26BTD
Description:
RQ73 Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1200
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C2B2K26BTD
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    2.26kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm