  • ROX3SG150K
ROX3SG150K
advertisement
Manufacturer No:
ROX3SG150K
HK JDW NO:
792-ROX3SG150K
Description:
FIXED RESISTOR, 150kOhm, 3W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 5901
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ROX3SG150K
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ROX, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Flameproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.7 mm