  • ROX1SJ820K
ROX1SJ820K
advertisement
Manufacturer No:
ROX1SJ820K
HK JDW NO:
792-ROX1SJ820K
Package:
Axial
Datasheet:
ROX1SJ820K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 100000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROX1SJ820K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ROX, Neohm
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.394L 3.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3mm