  • RNC65H1004FPRE6
RNC65H1004FPRE6
advertisement
Manufacturer No:
RNC65H1004FPRE6
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNC65H1004FPRE6
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 1MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNC65H1004FPRE6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/05, RNC65
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    17.45mm
  • Width
    4.57mm