  • RN73C1J7R15BTD
RN73C1J7R15BTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J7R15BTD
HK JDW NO:
792-RN73C1J7R15BTD
Datasheet:
RN73C1J7R15BTD
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 7.15Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 52
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J7R15BTD
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    7.15Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm