  • WSF20121K370DEEK
WSF20121K370DEEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF20121K370DEEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20121K370DEEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 1.37kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20121K370DEEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C