  • RN73C1J649RATDF
RN73C1J649RATDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J649RATDF
HK JDW NO:
792-RN73C1J649RATDF
Datasheet:
RN73C1J649RATDF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J649RATDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RN73, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    649Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm