  • RN65E1213FRSL
RN65E1213FRSL
advertisement
Manufacturer No:
RN65E1213FRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN65E1213FRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN65E1213FRSL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN65E1213FRSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-R-10509/2, RN65
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    121kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm