  • RN55D7R15FRE5
RN55D7R15FRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55D7R15FRE5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55D7R15FRE5
Package:
Metal
Step5Bar-code shipping tag
RN55D7R15FRE5
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    7.15Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    125mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm