  • RLF7045T-470M1R0-D
RLF7045T-470M1R0-D
advertisement
Manufacturer No:
RLF7045T-470M1R0-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-RLF7045T-470M1R0-D
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 413
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLF7045T-470M1R0-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RLF-D
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    192mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    6.8072mm