  • RL110S-331L
RL110S-331L
advertisement
Manufacturer No:
RL110S-331L
HK JDW NO:
103-RL110S-331L
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Datasheet:
RL110S-331L
Step5Bar-code shipping tag
RL110S-331L
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    680mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    510mOhm Max
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm