  • AISC-1210H-4R7N-T
AISC-1210H-4R7N-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1210H-4R7N-T
HK JDW NO:
5-AISC-1210H-4R7N-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AISC-1210H-4R7N-T
Description:
FIXED IND 4.7UH 900MA 247 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1210H-4R7N-T
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    AISC-1210H
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.098W 3.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    900mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    247mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    43MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm