  • RK73B1HTTC220J
RK73B1HTTC220J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1HTTC220J
HK JDW NO:
430-RK73B1HTTC220J
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
RK73B1HTTC220J
Description:
RK73B Series, Thick Film, 22Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1850
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1HTTC220J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RK73B
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    300μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    230μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm