  • RGLD4Y103J
RGLD4Y103J
advertisement
Manufacturer No:
RGLD4Y103J
HK JDW NO:
535-RGLD4Y103J
Package:
SIP
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 923
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RGLD4Y103J
  • Package / Case
    SIP
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Series
    RGLD(Y TYPE)
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    BULK
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.5mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Per Element
    125mW
  • Element Power Dissipation
    0.125W
  • Height
    2.5mm
  • Length
    10.1mm
  • Width
    5mm