  • RF316-04SP3-02SP1-0500
RF316-04SP3-02SP1-0500
advertisement
Manufacturer No:
RF316-04SP3-02SP1-0500
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-RF316-04SP3-02SP1-0500
Package:
Datasheet:
Description:
Cable Assembly RG316 0.5m 26AWG BNC to MCX PL-PL Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RF316-04SP3-02SP1-0500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -50°C~165°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    BNC
  • Resistance
    50Ohm
  • Color
    Amber
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    BNC to MCX
  • Cable Type
    RG-316
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    500mm
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    MCX Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    Plug
  • Length
    19.69 500.00mm