  • RF179-72SP1-74SP3-0600
RF179-72SP1-74SP3-0600
advertisement
Manufacturer No:
RF179-72SP1-74SP3-0600
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-RF179-72SP1-74SP3-0600
Package:
Datasheet:
Description:
CBL ASSY BNC PLUG RG179 23.62"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RF179-72SP1-74SP3-0600
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -55°C~165°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    TRUE75™ RF179
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    BNC
  • Color
    Amber
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    BNC to MCX
  • Cable Type
    RG-179
  • Impedance
    75Ohm
  • Cable Length
    600mm
  • Frequency (Max)
    4GHz
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    MCX Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    Plug
  • Length
    23.62 600.00mm