  • RC2010FK-07280RL
RC2010FK-07280RL
advertisement
Manufacturer No:
RC2010FK-07280RL
HK JDW NO:
898-RC2010FK-07280RL
Datasheet:
RC2010FK-07280RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 280Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC2010FK-07280RL
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    280Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%