  • QXP2J334JRPT
QXP2J334JRPT
advertisement
Manufacturer No:
QXP2J334JRPT
HK JDW NO:
555-QXP2J334JRPT
Description:
QXP 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXP2J334JRPT
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.421W 26.50mmx10.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.850 21.60mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.7mm