  • QXK2E683KTP7FG
QXK2E683KTP7FG
advertisement
Manufacturer No:
QXK2E683KTP7FG
HK JDW NO:
555-QXK2E683KTP7FG
Description:
QXK 0.068μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2E683KTP7FG
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    QXK
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.185W 11.00mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    4319
  • Height
    13.2mm
  • Length
    11mm
  • Width
    4.7mm