  • QXK2E335KTP7FT
QXK2E335KTP7FT
advertisement
Manufacturer No:
QXK2E335KTP7FT
HK JDW NO:
555-QXK2E335KTP7FT
Description:
QXK 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2E335KTP7FT
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.004Lx0.394W 25.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.937 23.80mm
  • Length
    25.5mm
  • Width
    10mm