  • MKX21W31504C00MSSD
MKX21W31504C00MSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKX21W31504C00MSSD
HK JDW NO:
864-MKX21W31504C00MSSD
Package:
Description:
MKP-X2 150nF Film Capacitor 20% Radial 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
MKX21W31504C00MSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP-X2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Size Code
    7124
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm