  • QAP2J154KRP
QAP2J154KRP
advertisement
Manufacturer No:
QAP2J154KRP
HK JDW NO:
555-QAP2J154KRP
Description:
QAP 0.15μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 41
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QAP2J154KRP
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    QAP
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.508W 0.248 Tx1.181L 12.90mm 6.30mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Height
    11.4mm
  • Length
    28mm
  • Width
    4.8mm