  • QAP2E684JRP
QAP2E684JRP
advertisement
Manufacturer No:
QAP2E684JRP
HK JDW NO:
555-QAP2E684JRP
Description:
QAP 0.68μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QAP2E684JRP
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.579W 0.256 Tx1.181L 14.70mm 6.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    13.2mm
  • Length
    28mm
  • Width
    5mm