  • QAK2J225KTP
QAK2J225KTP
advertisement
Manufacturer No:
QAK2J225KTP
HK JDW NO:
555-QAK2J225KTP
Description:
QAK 2.2μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 91
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QAK2J225KTP
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    QAK
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.083W 0.650 Tx1.969L 27.50mm 16.50mmx50.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Height
    26mm
  • Length
    50mm
  • Width
    16.5mm