  • B25834-F6224-M1
B25834-F6224-M1
advertisement
Manufacturer No:
B25834-F6224-M1
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25834-F6224-M1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial Screw 900V-AC PP Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25834-F6224-M1
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    LUG
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):900
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    35.0012mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    48mm
  • Height Seated (Max)
    48.006mm
  • Length
    48mm