  • PYB30-Q24-T512
PYB30-Q24-T512
advertisement
Manufacturer No:
PYB30-Q24-T512
HK JDW NO:
193-PYB30-Q24-T512
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
PYB30-Q24-T512
Description:
PYB30 Series 30 W Triple Output 5/±12 Vdc Encapsulated DC-DC Converter
Step5Bar-code shipping tag
PYB30-Q24-T512
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P7
  • Number of Outputs
    3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    3A 625mA 625mA
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    3A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Isolation
    Isolated
  • Current - Output 2
    625mA
  • Current - Output 3
    625mA
  • Height
    11.938mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    40.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Weight
    49.999997g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PYB30 (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.60W x 0.47 H 50.8mmx40.6mmx11.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    30W