  • PYB20-Q48-D12-H
PYB20-Q48-D12-H
advertisement
Manufacturer No:
PYB20-Q48-D12-H
HK JDW NO:
193-PYB20-Q48-D12-H
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
PYB20-Q48-D12-H
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Step5Bar-code shipping tag
PYB20-Q48-D12-H
  • Height
    11.938mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    36.00001g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PYB20 (20W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.47 H 50.8mmx25.4mmx11.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    834mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    834mA 834mA
  • Output Power
    20W