  • PTFA181001HL V1 R250
PTFA181001HL V1 R250
advertisement
Manufacturer No:
PTFA181001HL V1 R250
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-PTFA181001HL V1 R250
Package:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Description:
IC FET RF LDMOS 100W PG-64248-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTFA181001HL V1 R250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency
    1.88GHz
  • Base Part Number
    PTFA181001
  • Current - Test
    750mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    16.5dB
  • Power - Output
    100W
  • Voltage - Test
    28V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
  • Supplier Device Package
    PG-64248-2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    65V