  • PTF6550R000AYBF
PTF6550R000AYBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF6550R000AYBF
HK JDW NO:
873-PTF6550R000AYBF
Datasheet:
PTF6550R000AYBF
Description:
50Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF6550R000AYBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W