  • CFR3WSJT-73-820R
CFR3WSJT-73-820R
advertisement
Manufacturer No:
CFR3WSJT-73-820R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR3WSJT-73-820R
Datasheet:
CFR3WSJT-73-820R
Description:
820Ohm, 3W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR3WSJT-73-820R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    -350/ +350ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    3W