  • ERL2036R000GKEB500
ERL2036R000GKEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERL2036R000GKEB500
HK JDW NO:
873-ERL2036R000GKEB500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
36Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERL2036R000GKEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W