  • PSAC60M-480-R-CNR2
PSAC60M-480-R-CNR2
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60M-480-R-CNR2
HK JDW NO:
624-PSAC60M-480-R-CNR2
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60M-480-R-CNR2
    26 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60M (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
    Level VI
  • Max Output Current
    1.25A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    48V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    33.02mm