  • AMA5ER5-050100Y
AMA5ER5-050100Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA5ER5-050100Y
HK JDW NO:
21-AMA5ER5-050100Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Step5Bar-code shipping tag
AMA5ER5-050100Y
  • Weight
    0.088 lb (40.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA5-Y
  • Size / Dimension
    2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)
  • Power (Watts)
    5 W
  • Approval Agency
    CE
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW (Max)