  • PQ3213-0R9-70-G
PQ3213-0R9-70-G
advertisement
Manufacturer No:
PQ3213-0R9-70-G
HK JDW NO:
767-PQ3213-0R9-70-G
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PQ3213-0R9-70-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQ3213-0R9-70-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PQ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.748W 26.50mmx19.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Planar
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    70A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    70A
  • Inductance
    900nH
  • DC Resistance (DCR)
    1mOhm
  • Max DC Current
    70A
  • Current - Saturation
    110A
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    18.9992mm