  • PQ2006-1R0-30-G
PQ2006-1R0-30-G
advertisement
Manufacturer No:
PQ2006-1R0-30-G
HK JDW NO:
767-PQ2006-1R0-30-G
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PQ2006-1R0-30-G
Description:
Quantity:
In Stock : 101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQ2006-1R0-30-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PQ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.837Lx0.551W 21.25mmx14.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Planar
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    30A
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    1mOhm
  • Current - Saturation
    39A
  • Height Seated (Max)
    0.286 7.26mm
  • Length
    21.2598mm
  • Width
    13.9954mm