  • CIR4R7MCT
CIR4R7MCT
advertisement
Manufacturer No:
CIR4R7MCT
HK JDW NO:
767-CIR4R7MCT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIR4R7MCT
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    PRINTED WIRING PIN
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Series
    CI
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Toroidal
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    4.7mH
  • DC Resistance (DCR)
    0.73Ohm
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Rated Current-Max
    0.5A