  • PO595-01T562R
PO595-01T562R
advertisement
Manufacturer No:
PO595-01T562R
HK JDW NO:
4800-PO595-01T562R
Description:
Through Hole 562Ohm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO595-01T562R
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    562Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.3mm