  • PO590-05T47K
PO590-05T47K
advertisement
Manufacturer No:
PO590-05T47K
HK JDW NO:
4800-PO590-05T47K
Description:
Through Hole 47kOhm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO590-05T47K
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm