  • RWR80S1R80DRS74
RWR80S1R80DRS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S1R80DRS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR80S1R80DRS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 1.8Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S1R80DRS74
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm