  • PNP400JR-73-2R7
PNP400JR-73-2R7
advertisement
Manufacturer No:
PNP400JR-73-2R7
HK JDW NO:
898-PNP400JR-73-2R7
Datasheet:
PNP400JR-73-2R7
Step5Bar-code shipping tag
PNP400JR-73-2R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PNP
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    4W
  • Lead Length
    33mm
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.8 mm