  • PMD2406PTVX-A U.GN
PMD2406PTVX-A U.GN
advertisement
Manufacturer No:
PMD2406PTVX-A U.GN
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-PMD2406PTVX-A U.GN
Package:
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMD2406PTVX-A U.GN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.167lb 75.75g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    MagLev® PMD
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    5W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.270A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • RPM
    7600 RPM
  • Bearing Type
    Vapo-Bearing™
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    45.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.640 in H2O (159.4 Pa)
  • Width
    25.00mm